8-11/6/23 Hradec Králové Park 360

Renegades, Unsteady, HEY CHILD, Don’t Stay a spousta, spousta dalších. To je jen pár z celé řady hitů amerických žánry mixujících X Ambassadors v čele s bratry Samem (zpěv) a Caseym (klávesy, zpěv) Harrisovými. Díru do hudebního světa udělali hned prvním debutovým albem VHS, které vydali v roce 2015. Debutové album  odráží události, které formovaly život bratrů Harrisových, když vyrůstali v Ithace ve státě New York. „Bylo to naše ohlédnutí za vším, co z nás udělalo to, čím jsme,“ říká Sam. Zlatou deskou oceněné album, které časopis Rolling Stone označil za „bombastický rock, který je stejně tak našlapaný jako výpravný, plný popových nápěvů s nádechem hiphopového šviháctví“, debutovalo na 7. místě žebříčku Billboard Top 200 a dalo vzniknout platinovému singlu „Renegades“, který strávil 12 týdnů po sobě na 1. místě v žebříčku Alternative, a dvojnásobně platinovému „Unsteady“, který se dostal do Top 10 v rádiích Alternative, Hot AC a Top 40. Úspěch alba VHS poslal X Ambassadors na téměř dvouletou koncertní štaci, během níž si získali fanoušky po celém světě, vystoupili mimo jiné na festivalech Lollapalooza, Bonnaroo, Life is Beautiful a Shaky Knees a prosadili se jako rocková kapela světové úrovně.

Frontman Sam Harris je ve tvorbě kapely kromě dalšího inspirován právě svým bratrem Caseym, který je od dětství nevidomý. “Casey byl pro mě vždycky tak inspirativní člověk, vzhledem ke všem problémům a tomu, čím si musel sám projít.” říká Sam. “Má superschopnost být prostě neskonale vděčný za všechno, co v životě má. Nikdy a u nikoho jsem nic podobného neviděl.”

Na kontě mají k dnešnímu spolupráci např. s Imagine Dragons, Tomem Morello (Rage Against The Machine) nebo Jamie N Commonsem a nespočet světových turné, včetně několika zastávek v České republice. X Ambassadors předchází pověst skvělého koncertního zážitku, můžeme se tak těšit na Rock for People 2023, kde tomu jistě nebude jinak!