12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

BEZ LEPKU PO RFP

09. 05. 2024

Rock for People je inkluzivní festival. Je otevřený všem bez ohledu na věk, pohlaví, víru, hendikep… nebo stravovací návyky. Je nám totiž jasné, že v návaznosti na potravinové alergie, intolerance, přesvědčení nebo dietu může při plánování festivalu vyvstat logická otázka: najím se tam?

Chceme na takovou otázku umět odpovědět ano! Proto jsme letos navázali spolupráci se sociálně inovačním projektem Bez lepku po Česku, jehož cílem je zjistit reálné potřeby celiaků a celiaček v ČR. Společně s nimi a pro ně tým projektu staví novou službu s názvem TANDEM 3. Ta má ulehčit život mnoha celiakům bez rozdílu věku s důrazem na jejich zdraví bezprostředně po zjištění diagnózy nebo v prvních letech života s bezlepkovou dietou. Projekt s jasnou vizí rozšířit #glutenfree nabídku motivuje a vzdělává restaurace a gastro provozy. Na cestách mimo domov totiž pro celiaky existuje mnoho bariér. Je čas na jejich bourání i na RfP!

Díky spolupráci s Bez lepku po Česku jsme na festival přizvali bistra a gastro provozovatele s bezlepkovou nabídkou. A někteří na účast kývnuli! Zároveň jsme vypracovali podrobný manuál, který pomůže ostatním restauracím a bistrům do své nabídky bezlepková jídla zařadit.

Přijďte se přesvědčit, že bez lepku neznamená bez chuti. Ochutnávky, poradenství, osvěta. Na stánku Bez lepku po Česku během festivalu vyzkoušíte bezlepkové menu vytvořené s ohledem na bezlepkovou dietu nebo pro osoby trpící intolerancí na pšenici. Po celou dobu bude dostupné také poradenství pro celiaky a celiačky. V sobotu dorazí influencerka Martina Rýznarová aka Mlsám bez lepku a v neděli se můžete těšit na ředitelku Celiaklubu Východní Čechy, Petru Srdínkovou. Obě dámy mají nejen celiakům co předat!

Stánek najdete v zóně neziskových, charitativních a osvětových organizací, kousek od hangáru s festivalovým merchem. Přijďte o bezlepkové stravě zjistit víc nebo rovnou ochutnat.