12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Dogstar přijede na Rock for People 2024!

08. 11. 2023

Dogstar aktuálně ztělesňují esenci jihokalifornské vypravěčské rockové kapely, kterou vždycky byli. Vytvářejí hluboce rezonující hudbu, která doslova pochází ze Somewhere Between the Power Lines and Palm Trees – tak se jmenuje nové album kapely, které vyšlo 6. října 2023 prostřednictvím jejich vlastního labelu Dillon Street Records. Hollywoodskou hvězdu Keanu Reevese pravděpodobně většina fanoušků zná jako hlavního hrdinulegendární trilogie Matrix, jako bývalého nájemného vraha Johna Wicka, nebo jako neohroženého vymítače Constantina. Neméně důležitým faktem je však skutečnost, že Keanu Reeves je renesanční osobností, která přes svoji celosvětovou slávu zůstává oběma nohama pevně na zemi. Keanu Reeves je filantropem v oblasti klimatické změny, lidských práv a v mnoha dalších i v rámci vlastní nadace pro pomoc výzkumu léčby proti rakovině nebo dárcovství finanční pomoci v dětských nemocnicích.

“Vystoupení kapely Dogstar s hvězdným Keanu Reevesem za baskytarou je pro mě opravdový splněný sen. Kapelu jsme se totiž snažili pozvat už v devadesátých letech, ale tehdy se nám to nepodařilo a kapela pak na dlouhých téměř 20 let nebyla aktivní. O to větší máme radost, že se to konečně podařilo. Účast kapely Dogstar a Keanu Reevese na festivalu Rock for People bude jistě nezapomenutelným zážitkem jak pro hudební, tak filmové fanoušky,” komentuje vystoupení unikátní kapely ředitel festivalu Michal Thomes.

Kapela Dogstar, kterou tvoří kytarista a zpěvák Bret Domrose, bubeník Robert Mailhouse a baskytarista Keanu Reeves, se zrodila v roce 1991 jako kapela přátel, kteří se sešli v garáži v jižní Kalifornii a jednoduše snili o tom, že budou společně hrát hudbu a dělat trochu hluku. Nyní, po více než třiceti letech, si Domrose, Mailhouse a Reeves udělali na sklonku historické výluky trochu času, aby vytvořili kolekci písní, která plně vystihuje, kým jsou jako umělci dnes. Oficiální návrat šťastně znovusjednoceného rockového tria přišel v květnu 2023 – více než 20 let od jejich posledního společného vystoupení – s jejich prvním veřejným vystoupením na hudebním festivalu BottleRock Napa Valley se setem, který vyvolal chválu fanoušků i kritiků, včetně živého debutu jejich hlavního singlu „Everything Turns Around“, který oficiálně vyšel 19. července tohoto roku.

Od letošního léta Dogstar objíždějí se svým novým albem Somewhere Between the Power Lines and Palm Trees Spojené státy, během turné už navštívili západní pobřeží a v prosinci zamíří na to východní. V příštím roce pak Dogstar zamíří “za velkou louži” a se svojí rock’n’rollovou smrští do Evropy. V rámci evropské části turné tak nebude chybět ani jedinečné vystoupení na festivalu Rock for People.