12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

RfP 2017

Hudební talent ze Slovenska i Polska

13. 06. 2017

Jdeme do finále s přípravami a už se nemůžeme dočkat, až se za pár týdnů potkáme v Hradci. I když headlineři jsou jasní, doplňujeme ještě pár jmeno do volných slotů. Tentokrát The Ills ze Slovenska a Paula & Karol z Polska. Jedno je trochu instrumentální porno a to druhé zas takový láskyplný hippie folk.

The Ills
Dvě kytary, basa, bicí a žádný zpěv. The Ills si potrpí na hutný a hlučný sound se vzájemně se doplňujícími kytarami a podmanivými basovými linkami. The Ills jsou sice zařazováni do škatulky post-rock, ale v jejich instrumentálních skladbách najdete i prvny shoegazu, math-rocku či progrocku. Jsou pro ně charakteristické především živá vystoupení, ve kterých se spojuje hudební um i intimní pasáže s až punkovou živelností a metalovou tvrdostí.

Paula & Karol
Paula & Karol nejsou jen duo, ale rovnou velká hudební rodina muzikantů z Varšavy, kteří posledních 7 let sdílí svoje srdce nejen s fanoušky v Polsku. Jejich jméno se dostalo do širšího povědomí poté, co je Guardian zařadil do žebříčku Sound of 2011 around the world s popiskem „Jsou novými polskými superhrdiny. Vyjadřují něco jako „přijďte na náš koncert, my vám zlomíme srdce a potom to zase společně napravíme.“ Za nás je to láskyplnej folk!


Koupit vstupenky