12-14/06/25 Hradec Králové
Park 360

Iniciativa ETEP na RfP 2020

28. 03. 2020

Pětice kapel, které vystoupí na RfP 2020, jsou součástí iniciativy ETEP, založené prestižním holandským showcase festivalem Eurosonic Noorderslag, která stimuluje oběh evropského repertoáru na festivalech, v rozhlase a v médiích napříč kontinentem. Upřete na ně svou pozornost, jedná se totiž pravděpodobně o budoucí hvězdy hudební scény!

BAD NERVES (UK)

Kvintet z východního Londýna, Bad Nerves, se vyznačuje ostrým pop/rock’n’rollovým zvukem, který přibližují výrokem “Jako kdyby se sčuchli Ramones a Strokes na jednu noc a vznikl z toho pěknej bastard”. Kapela v současnosti těší své fanoušky novými singly předznamenávající vydání alba. To je plánované na podzim roku 2020.

GENUINE JACKS (SK)
Slovenská garage punková formace vydala na podzim loňského roku nové album Turning Monochrome, kterým se dle svých slov posunuli do neprobádaných vod psychedelie, popu i klasického rock’n’rollu. Velmi pozitivní hodnocení získává jejich aktuální barevný klip a singl Creep Lover.

IKAN HYU (CH)
Dvě švýcarské hudebnice z Winterthuru, Ikan Hyu, nasadily vysokou laťku hned prvním videoklipem. Live video zaujalo natolik, že odehrály desítky koncertů po Švýcarsku už před vydáním debutového EP Zebra v roce 2018. Obě multiinstrumentalistky hrají na několik nástrojů současně, využívají elektronické i akustické instrumenty, vokály, rapují, do toho se proplétá syntezátor i theremin. Texty lyricky glosují společnost či si kreativně pohrávají s nesmysly. Širokou škálu stylů, kterou Ikan Hyu vládnou, označují jako elastic plastic power gangster future space pop.

SKYND (AUS)

Australské electronic-industriální duo, které tvoří zpěvačka Skynd a producent/multiinstrumentalista. Doposud odehrála pouhých 5 koncertů, ale za to jakých! Jmenovitě: Dva koncerty na významném showcasovém festivalu The Great Escape, předkapela Roba Zombieho v Glasgow, Wacken Festival a Download Festival, kde beznadějně naplnili stan v době, kdy měli venku jenom 4 písně! S jejich talentem zaujali i Jonathana Davise z Korn, který jim zahostoval u songu o vrahovi se jménem „Gary Heidnik“.

TEEPEE (CZ)
Teepee letos pokřtili novinku Where the Ocean Breaks, album o naději, smíření, lásce, změnách, ale také o nerovnostech v naší společnosti a kontaktu s přírodou. Reflektuje tak celou škálu témat, která duo za poslední léta formovala. Na albu se kromě křehké melancholie, která je teepee vlastní, odráží i světlejší emoce dua, které tvoří Tereza Lavičková a Miroslav Patočka. Album vznikalo ve vídeňských Aurora Studios ve spolupráci s producentem Tomem O. Marshem, který kromě svého projektu Those Goddamn Hippies dříve koncertoval také s kapelami HVOB a IAMX.