12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Livestream s Michalem Thomesem

05. 05. 2020

Na facebookové stránce Rock for People odpovídal během livestreamu vaše dotazy ředitel festivalu Michal Thomes.

Livestream si můžete pustit ZDE

Nemáte čas na zhlédnutí videa? Připravili jsme pro vás shrnutí:

V nedávném rozhovoru jste říkal, že uvažujete pro letošní rok o menším formátu s českými kapelami. Je to stále aktuální?
Rock for People je jen jeden a ten se přesouvá na příští rok. Až podle vyjádření vlády k bezpečnostním opatřením se můžeme zabývat myšlenkami na happening či hudební akci.

Co dalšího obnáší přesun RfP na další rok, kromě jednání s kapelami?
Kromě kapel jednáme s dodavateli, kde jsou uhrazeny nemalé zálohy, také řešíme finanční podporu od města a partnerů. Práce je teď přinejmenším stejně, jako kdyby měl festival proběhnout, pracujeme i na řešení, jak dále fungovat jako agentura, abychom udrželi své pracovníky. Patříme k těm nejpostiženějším odvětvím, jsme z velké části závislí na návštěvnosti, prodeji vstupenek a také počtu lidí na akci. Nemůžeme otevřít ze dne na den, jsme vyautovaní na celý rok. Jsem optimista a vaše podpora nám dává dobrou energii k pokračování dál.

Kolik stojí přesun na další rok? A kolik stojí Green Day?
Těžké otázky. Vyčíslení přesunu ještě nedokážeme říct, že to bude v řádu miliónů se dá očekávat. Co se týče honoráře Green Day, smlouvy nám zakazují tyto informace sdělovat, děkujeme za pochopení.

Bude snaha přesunout kapely na stejný den jako měly hrát letos, abychom si nemuseli měnit jednodenní vstupenky?
Může se stát, že kapela nebude vystupovat ve stejný den jako letos, zatím nevíme, jak se povede zreplikovat program. Pokud některá kapela nebude moci hrát na festivalu, budeme se snažit alespoň o sólový koncert. Vstupenky pak s vámi budeme řešit individuálně, prosíme jen o trochu trpělivosti a času.

Už je termín příštího ročníku? Za jak dlouho ho oznámíte?
Zatím předpokládáme červen, přesné datum zatím řešíme. Dokud to nebudeme mít černé na bílém, nemůžeme bohužel oznámit, děkujeme za pochopení.

Přijedou Fall Out Boy, Weezer, The Pretty Reckless, Machine Gun Kelly, Skillet, Horkýže Slíže, Sum 41, Neck Deep, Black Veil Brides? Opravdu bude stejný line-up?
Ano, snažíme se maximálně zachovat program, může dojít ke změnám. Reakce ze strany kapel a agentů jsou dobré a zdá se, že většina kapel bude moci v příštím červnu vystoupit.

Přesouvá se vstupenka na kemp na příští rok? Bude možné si případně koupit jiný typ ubytování?
Ano, je to stejné jako u vstupenek na festival. Jiný typ ubytování bude možné zakoupit až po vyřešení refundací, dáme vám včas vědět.

Co umožnit přeprodej lístků na jméno mezi lidmi? Třeba by tolik lidí nežádalo o refundaci.
S takovým řešením brzy přijdeme a nesouvisí ani s koronavirem. Každý rok řešíme několik desítek lidí, kteří si koupí falešný lístek přes inzerát či od překupníka. Je nám těchto lidí velmi líto. Začali jsme tedy vyvíjet systém, který by umožnil ověřený přeprodej mezi diváky. S touto službou bychom měli brzy vyjít.

Proběhne koncert Billy Talent v rámci série RfP Concerts?
Dojde k přesunu, snad v září, je otázkou, zda nařízení poleví natolik, aby se mohla akce uskutečnit.

Kdy přijedou In Flames v rámci série RfP Concerts?

V únoru či březnu, jak se zdá.

Zůstávají v platnosti vstupenky pro juniory a děti i v příštím roce?
Ano, limity jsme posunuli a vstupenky zůstávají v platnosti.

Jak dlouho bude trvat vrácení peněz za vstupné po podání žádosti?
Prosíme o trpělivost, snažíme se věc co nejrychleji zprocesovat, doufáme, že vyřešíme přibližně do měsíce.

Bude nějak omezená doba, kdy je možné zažádat o refundaci?

Času bude dostatek. Jakmile bude stanoveno nové datum konání festivalu a potvrzené první přesunuté kapely, sdělíme i termín, do kterého bude možné o refundaci požádat.

Jak můžeme ještě pomoct kromě peněžních darů?
Ponecháním si vstupenek na festival a festivalové ubytování je pro nás obrovskou podporou. Nebo přijďte na některý z koncertů série Rock for People Concerts, sezóna snad začne na podzim.

Jaká je šance dostat svoji kapelu na váš festival?
Pracujeme na zachování letošního programu, pokud nám někdo vypadne budeme řešit adekvátní náhradu v programu (vždy s maximální snahou o zachování kvality a žánrové vyváženosti line-upu)

Zažádali jsme o refundaci, ale rozmysleli jsme si to. Je možné ještě tuto žádost zrušit?
Ano, určitě to lze, děkujeme za vaše rozhodnutí. Pište na [email protected]

Bude na prodej triko, které má Michal na sobě?
Bude! Připravujeme speciální edici merche.