12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Zážitky

Medicína hrou na Rock for People

23. 06. 2016

Poslouchali jste někdy, jakými „beaty“ hraje vaše srdce? Umíte si představit, co se děje v mozku, když si dáte jointa? Zkoušeli jste si někdy sami vyšetřovat prsa nebo varlata? Dokázali byste pomoci kamarádovi v bezvědomí?

Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli ne, pak se zastavte ve stanu plném rockově a vědomostmi nabitých mediků a mediček. Studenti z pražské 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy k nám přivezou interaktivní workshopy a modely, na nichž návštěvníkům odlehčenou formou představí různá medicínská témata. Zájemci si budou moci například vyzkoušet obratnost svých rukou na modelech prsou nebo varlat a naučit se, jak pomocí samovyšetření včas odhalovat počáteční fáze rakoviny.

Nebude chybět ani klasická Andula, na které si ověříte své znalosti o první pomoci, včetně masáže srdce či výbojů pomocí automatického externího defibrilátoru. Díky zábavnému softwaru s animovanými myškami taky uvidš, co se děje v mozku člověka, když si dá třeba jointa. Kuřáci pak budou moci zjistit, jak jsou na tom se svým dechem. Pro festivalově vysílené bude připraven odpočinkový koutek – těšíme se na Vaše kreace 🙂

„Již dvakrát jsme se na Rock for People přesvědčili, že uvolněná atmosféra festivalu je skvělou příležitostí, jak lidem nenuceně připomenout třeba zásady první pomoci a upozornit je na některá aktuální témata týkající se zdraví. A navíc máme strašně rádi rock!“ říká děkan 1. LF UK Aleksi Šedo.


Koupit vstupenky