12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

RfP 2017

Nouvelle Prague na RfP

02. 07. 2017

Festival na festivalu? Jo! Showcase festival Nouvelle Prague bude mít v letošním roce na Rock for People svou stage. A ta ani zdaleka nebude jen o hudbě. Těšit se tu můžete na workshopy, přednášky, ale třeba i cvičení jógy.

4. července

15:00 Zazelenej se, nebo zahyneš (EN)

Jaké téma může být aktuálnější, než odstup Ameriky od pařížské klimatické dohody? A kdy je vhodnější o tomto tématu mluvit, než v den, kdy Amerika slaví Den nezávislosti?

Naši kolegové z Green Music Initiative, Thema1 a GreenEvents – Martha Bissmann, Jacob Bilabel a Holger Jan Schmidt s vámi budou diskutovat o extrémních rozdílech v názorech lidí, kteří prosazují ekologicky uvědomělé řešení a zastánci silového řešení problému. Pokud se do debaty zapojíte, dozvíte se, jaké kroky můžete podniknout, aby naše děti čekala zelenější budoucnost.

Moderátor: Zsolt Jeges – Mamazone Hungary

16:00 Ondřej Sifon Anděra (WWW Neurobeat)… Práce s mašinkami (workshop) (CZ)

Vynikající workshop na téma nekonečných možností použití mašinek v hudbě.

https://www.youtube.com/watch?v=R6U5r0qp50k

17:00 Soutěž Air Guitar (CZ)

Bez správné míry ztřeštěnosti není zábava zábavou. A těžko najedete lepší způsob, jak se odvázat, než ve skupince fanatiků do Air Guitar, kteří poskakují po pódiu za zvuků Ace Of Spades od Motörhead.

Tahle soutěž má ale svou cenu … Jde přece o to, kdo se stane nejlepším kytaristou, ne?

Každý soutěžící dostane pivo zdarma.

Moderátoři: Dan Šubrt – The Drain, Jan Všetečka – The Drain

5. července

 

14:30 Jak se stát hvězdou 1 – představujeme vám Czech Fresh – projekt na vyhledávání hudebních talentů, který poběží pod Rock For People (EN/CZ)

15:00 Pivně poslouchací sedánek (EN)

A teď zas trochu něco jiného… Vybrali jsme asi deset skladeb a pár videoklipů a dáme je profesionálům k posouzení. Jde o promotéry, agenty a hudební vydavatele, u kterých poslouchání demosnímků patří ke každodenní pracovní náplni. Naši panelisté si je poslechnou a okamžitě je zhodnotí tak, jak to běžně dělají. Jak se tito lidé rozhodují, co bude hit a co ne? Tohle je vaše příležitost se dozvědět, jak se dělají zásadní rozhodnutí…

Kapely, které budou panelisté hodnotit, jsou české skupiny, které uvidíte na RfP.

16:30 – 17:20 Říct to jasně (EN/CZ)

Je třeba se jasně postavit jak za Evropu, tak za celý svět. Je třeba vytvořit hnutí, které se bude angažovat za sociální soudržnost ve společnosti, podpoří povědomí a toleranci všech rozdílných kultur, pohlaví, ras, náboženství, sexuálních orientací, barev pleti a původu. Je třeba přimět lidi k aktivní účasti na politice a na společenském dění. Je třeba se zasadit o to, aby lidé řekli jasné ano klidnému dialogu, humanismu, toleranci a vzájemnému porozumění, aby náš svět byl lepším místem pro nás všechny.

Moderátor: Jonáš Vnouček – Prezident 21

17:30 Jak se stát hvězdou 2 – YouTube efekt (CZ/EN)

Tato debata se zaměří na to, jak mohou hudebníci budovat svou popularitu prostřednictvím YouTube. Co bude na YouTube hit? Co nás baví a proč? Diskuze o tom, jak prorazit. Naši panelisté se na tohle téma podívají ze všech stran.

Moderátor: Márton Náray – Czech Music Office

9:00 Koncert: Vika Goes Wild

6. července

16:30 Prezident 21 – úvod (CZ)

17:00 Interaktivní hra Prezident 21 (CZ)

Kdo se stane příští hlavou státu? Zapojte se do hry Prezident 21 a pomozte nám ho najít i vy!

Ve hře se hlasuje systémem Demokracie 21, který vymyslel matematik a vizionář Karel Janeček. Díky Demokracii 21 už lidé nemusí hlasovat pro menší zlo, mají totiž více hlasů – až tři pro a jeden proti.

Váš hlas je tak více slyšet! Výsledek? Kandidát, který spojuje a na kterém se shodne většina společnosti.

Už více než 145 tisíc Čechů, Moravanů a Slezanů hledá v online hře příštího českého prezidenta. Kandidáty mohou i sami navrhovat. Teď jich je již přes 540. Kdo je ten váš?


Program Nouvelle Prague