12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

RfP 2017

Objevujeme! Sam Alone, Picturebooks, Spring King

21. 02. 2017

Znáte Kensington? Znáte Catfish & The Bottleman? Znáte The Qemists? To jsou jména, která jsme na Rock for People přivezli, když je u nás téměř nikdo neznal. A teď? Hrají je rádia, vyprodávají kluby po celém světě a jejich shows na festivalech jsou nezapomenutelné. I letos vám přivezeme několik jmen, o kterých jste zatím pravděpodobně neslyšeli, ale před sebou mají zářivou budoucnost. Tady jsou, seznamte se prosím.

Sam Alone & The Gravediggers
Sam  Alone  je  muzikant z Quarteiry  na  jihu  Portugalska. Charismatický, od  hlavy k patě potetovaný zpěvák a kytarista. Sam  Alone  &  The Gravediggers  nejsou  fascinování světem  celebrit,  únikovými  světy  náhražkových  lákadel. Bez  velkého  filozofování hrají svoje folk-rockové skladby o  těch,  kteří  nejsou  ve světlech  reflektorů a na stránkách lifestyle magazínů. Tedy o většině z nás.

The Picturebooks
Tihle dva týpci sice pochází z německého Güterslohu, kde se potkali ve skateparku, ale jejich duše se vznášejí nad Amerikou. Syrový rock’n’roll a blues. Sbírka kytar nakoupených po bazarech. Bicí složené jen z velkých kotlů  a  postrádající činely. Fynn Claus Grabke a Phillip Mirtschink. Letos
10. března vychází  The Picturebooks druhé album s názvem Home is a Heartache.  Jestli  přijedou na Rock for People na svých proslulých chopperech netušíme, ale festivalové fanoušky rozpálí na plný plyn zcela jistě.

Spring King
Když  30. června  2015  Apple  Music  poprvé  spouštělo rádio  Beats 1,  usedl za mikrofon renomovaný DJ Zane Lowe: „Tři měsíce jsme pro vás budovali rádio. Byla to fuška, ale zvládli jsme to, i díky jedné písničce, která nás držela nad vodou. Ta kapela vydala první EP  před  pár  měsíci. Není  to  o  fanfárách,  ohňostroji  a  o  kocovině  den  poté,  ale  o  kvalitě a konzistenci.  Od  teď  jsme  stále  na  příjmu!“  A  tou  písní,  která zazněla jako  první  na  Apple Music Beats 1, byl track City od kapely Spring King. Tedy nahrávka, kterou její leader, bubeník a zpěvák Tarek  Musa natočil v improvizovaném domácím studiu  vytvořeném v krejčovské dílně své matky a koupelně.

https://www.youtube.com/watch?v=_NpSk62x0Qk


Koupit vstupenky