12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Pestřejší menu díky ProVeg

23. 05. 2023

Řekli jste si o to, máte to mít. Z loňského dotazníku vyplynulo, že si přejete víc bezmasého a rostlinného jídla. Bylo vás 25 %! Tak jsme se do toho pustili a spojili síly s ProVeg. A víte co? Povedlo se! Stánků s ryze rostlinnou nabídkou letos najdete na festivalu hned několik.

ProVeg je mezinárodní organizace usilující o svět, kde si každý vybírá lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata a naši planetu. Proto se stali letošním festivalovým partnerem pestřejší rostlinné nabídky. Máme totiž společné cíle. 

Věříme, že prostřednictvím jídla se dá aktivně snižovat uhlíková stopa. Nejen festivalu, ale i ta osobní. Máme stanovené klimatické cíle do roku 2030, které budeme postupně naplňovat. A s nimi nám můžete volbou jídla pomoci i vy! Chceme, abyste si nejen pochutnali, ale aby gastronomický zážitek nebyl vykoupený nezodpovědným získáváním surovin, devastací přírody nebo neférovými odměnami primárním producentům (pěstitelé, chovatelé, zpracovatelé surovin etc.). 

Proto je naším cílem zařazení bio a fairtrade potravin a surovin do nabídky, zvyšování podílu bezmasé a rostlinné stravy či propojování s dodavateli a dodavatelkami z regionu (tím zkracujeme cestu, kterou musí potraviny ujet, než se dostanu na talíř).   

Těšit se můžete na bio tempeh burgery od Soyky, rostlinné sushi u Foxy Rolls, nudličky a burgery Pana Hráška, falafel, wrapy a tabouleh u Carrotka Vegan Truck nebo vyhlášený street food i dezerty od Palo Verde. Kam za tímhle luxusním menu zamířit? Do zóny Komerční banky, generálního partnera festivalu. 

Letos si zkrátka vyberou úplně všichni!