12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Zážitky

Program pro nedočkavce letos trochu jinak

21. 06. 2016

Množí se nám dotazy, zda bude letos večírek pro nedočkavé. A my říkáme ne! Tedy alespoň ne tak, jak tomu bylo v minulých letech. Ale nebojte, nevyženeme vás, ba naopak. Od 2. 7. od 15h se budete moci ubytovat, pojede kyvadlovka, bude fungovat páskování i úschovna. My program v areálu zajišťovat nebudeme, ale na Velkém náměstí v Hradci Králové se budou konat velkolepé oslavy výročí 150 let bitvy u Hradce Králové.

Pokud se tedy chcete přiučit i něco málo z historie, rozšířit si hudební obzory a užít si Hradec trochu jinak, nenechte si slavnosti ujít. Těšit se můžete na bitevní ukázky, tematická hudební vystoupení, videomaping, ohňostroj, pochodňový průvod a další. Na různých místech ve městě budou také probíhat výstavy připomínající tuto událost.

Bitva u Hradce Králové se odehrála 3. července 1866 mezi pruskou armádou v čele s králem Vilémem I., která zde drtivě porazila rakousko-saskou armádu. Tato bitva byla rozhodujícím faktorem během prusko-rakouské války, v širších souvislostech pak v jejím důsledku přišlo Rakousko o své dosavadní postavení v Německu i severní Itálii. Počtem nasazených vojáků je toto střetnutí největší bitvou svedenou na území dnešních Čech.

Kyvadlovka pojede od 15h do 23h, takže se v klidu dostanete do města a zpět.
Páskování, úschovna a pokladna budou v provozu od 15h do půlnoci.
Všechny kempy budou otevřeny. Pokud máš koupenou vstupenku na festival a kemp, bude tě ubytování o den dříve stát 50 Kč a parking 70 Kč.


Koupit vstupenky