12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

První prototyp burgeru s kultivovaným vepřovým masem na RFP!

05. 06. 2023

Zpívající inovátor. Takto by se s trochou nadsázky dal označit průkopník s potravinami budoucnosti, podnikatel Roman Lauš, jehož startup Mewery vyvíjí v laboratoři maso z buněk zvířat. Tentokrát se představí nejen jako vizionář, ale též jako frontman a zpěvák skupiny Mean Daddies. 

Závěrečný den festivalu, v neděli 11.6., se krátce před polednem představí Laušova kapela Mean Daddies, ve které zpívá a hraje na kytaru. Během koncertu zazní i singl You are free, kterému 2.6. vychází hudební videoklip režírovaný Michalem Skořepou.

Poté se Roman Lauš na stagi Rock for People objeví ještě jednou – v rámci doprovodného programu poprvé veřejně představí prototyp hamburgeru s kultivovaným vepřovým masem. Jde o maso vyvinuté z prasečích buněk světově unikátní metodou na bázi mikrořas. Za ní stojí již zmiňovaný startup Mewery, který v letošním roce představil vůbec první laboratorně vypěstované maso ve střední a Východní Evropě. Výhodou technologie na bázi mikrořas je, že dodávají masu nutriční benefity, které klasické maso z porážky nemá.

Roman Lauš za Mewery vystoupí se svou přednáškou v rámci konferenčního bloku s názvem Jídlo Budoucnosti. Během ní chce veřejnosti přiblížit, proč budou v budoucnu potraviny běžně vyráběné těmito moderními metodami. Zazní také argumenty, proč je důležité hledat alternativní zdroje bílkovin pro stále narůstající populaci a zhoršující se klimatickou situaci na naší planetě. Během diskuze bude na pódiu mobilní kultivátor, na kterém bude demonstrovat vědecký přístup k produkci potravin. 

“Jde o nový směr ve vývoji kultivátorů, který testujeme v našich laboratořích a hodí se právě pro kultivaci masa. Na trhu jsou pouze velice drahé a komplikované kultivátory určené pro farmaceutický průmysl. Je tedy potřeba přijít s novým, jednodušším a levnějším řešením pro potravinový průmysl. Právě proto pomáháme několika startupům testovat a optimalizovat tento nový typ kultivátorů.” vysvětluje zakladatel vědecko-futuristického startupu.

Nejnovější prototyp bude startup moci na pódiu pouze ukázat, jeho konzumace zatím není legislativně možná. “Dělali jsme si rešerši, aby to nebyl jen obyčejný burger. Nejčastěji se dělají hamburgery hovězí, ale ani ty z vepřového masa nejsou výjimkou. Na to se v našem vývoji specializujeme. Proto jsme se rozhodli udělat specialitu, která z našeho burgeru udělá novel food – potravinu nového typu, které je ve světě unikátní,” uzavírá Roman Lauš.