12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Odtajňujeme doprovodný program: vystoupí Cirk La Putyka, Čestmír Strakatý nebo Jindřich Šídlo, chybět nebude ani AZ kvíz live

16. 04. 2024

Rock for People, který každým rokem nabízí přes 120 hudebních shows, představuje pestrý doprovodný program. Od 12. do 15. června se na ČT art a Conference stage opět odehraje téměř pět desítek nehudebních představení v podobě divadla, tance, poutavých přednášek, stand up comedy nebo filmových projekcí.

Fanoušci se mohou těšit na umělecký soubor Cirk La Putyka, který připravuje představení přímo šité na míru Rock for People, africký soubor Fulu Muziki, který hraje na upcyclované hudební nástroje z odpadků, covery známých rockových balad v podání Prague Philharmonia nebo již legendární AZ kvíz live s moderátorem Alešem Zbořilem. V debatách se představí například Čestmír Strakatý se svým hostem, Jindřich Šídlo v oblíbeném podcastu z produkce Paměti národa Dobrovský & Šídlo, Lukáš Hejlík se svým Listováním nebo Martin Bartkovský, který nabídne Reflexi Bruselu na téma 20 let Česka v Evropské unii. Stand Up Comedy bude pod taktovkou Nikola Džokiče nebo Big Daddy Mikkyho a Slam Poetry ovládne Anatol Svahilec nebo Tady Tali.

Doprovodný program je rozdělen do tří tematických okruhů – Art & Music, Talks a Theatre & Shows. První sekce Art & Music nabídne projekci hudebního dokumentu z dílny České televize Hvězdy za železnou oponou, nebo střet generací v seriálu Slyším poprvý, kde si české legendy a mladí umělci pouští navzájem songy. Dále se mohou návštěvníci těšit na OPERAVE – mezižánrový audiovizuální zážitek z produkce RUN OPERUN, Headliner podcast Noty Vole nebo několikrát oceněné estonské umělecké duo Puuluup. Talks uvedou na stage například CzechCrunch panel na téma Vodíkové budoucnosti lidstva nebo zajímavou diskuzi novináře České televize Jakuba Szántó. Sekce Theatre & Shows představí kromě souboru Cirk La Putyka například Stand Up Comedy pod taktovkou tváří Evropy 2 Arnošta Frauenberga, Nastyho, Vojtaana, taneční workshop s hvězdami StarDance na písničku od The Offspring, strašidelnou show Prague Fear House nebo Prague Burlesque Show.