12-14/06/25 Hradec Králové
Park 360

RfP Presents

Seether přijedou do Prahy a Brna na samostatný koncert!

29. 03. 2017

Jihoafričtí Seether vydávají nové album Poison the Parish. V rámci turné přijíždí tahle nu-metalová legenda také do Prahy (29. září) a Brna (30. září).

Trio vedené výrazným leaderem, skladatelem, kytaristou, zpěvákem, a nyní také producentem Shaunem Morganem, je jednou ze stálic hardrockového nebe. V jejich stylu se mísí hard rock s alternativním nu-metalem nebo postgrungem. “Seether  jsou  na  scéně  pevně  usazeni již  15  let  a  Shaun  Morgan  je  považován  ze jednoho  z  nejlepších  melodiků  na  pomezí  metalu  a  grunge,” říká Michal Thomes a dodává: “Jsme proto velmi rádi, že nyní můžeme tuto nepřehlédnutelnou kapelu představit českým fanouškům.” Již sedmé studiové album Poison the Parish, vydávají Seether 12. května. Pilotní singl alba “Let You Down” se objevil v únoru a provází jej zajímavé, horrorověpojaté video.

Kapela Seether hraje od roku 2002, ale její kořeny sahají ještě dále, až do roku 1999, kdy  v Johannesburgu  vznikla kapela Saron Gas. Vyhrávala se poctivě po univerzitních  klubech a parties. Ještě pod tímto jménem vydala v roce 2000 debutové album Fragile.

Úspěch v jihoafrických žebříčcích vedl ke změně labelu a také jména: Kontroverní  název, který foneticky odkazoval ke smrtícímu plynu sarinu, změnili  na doporučení Wind-up Records na Seether. Pod tímto názvem vydávají své první album Disclaimer  v roce 2002. Odezva singlu Fine Again je předzvěstí budoucích úspěchů. Kapela také poprvé vyráží na celosvětové turné po boku ikonických amerických Evanescence.

Seether předělali baladu Broken a jejich verze s hostující frontwoman Evanescence Amy Lee znamenala definitvní průlom do povědomí posluchačů v USA, Velké Británii a Austrálii. Mediální zájem podpořil i tehdejší románek mezi Amy Lee a Shaunem Morganem.

Kapela přežila občasné otřesy, včetně úspěšného Morganova protialkoholního léčení v roce 2006. Celkem šest dosud vydaných alb obsahuje řadu trvalých hitů, jmenujme například Country Song, který v roce 2011 ovládl první příčky na žebříčcích v USA a Kanadě.