12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Toyota novým partnerem čisté mobility RfP

09. 05. 2023

Novým hlavním partnerem na poli mobility letošního RfP je české zastoupení automobilky Toyota!
Pro festival zajistí kompletní shuttle service, ve kterém budou převažovat nulově emisní vozy Toyota bZ4X a Toyota Mirai. Tyto auta využijí i největší hvězdy letošního ročníku – MUSE, The 1975, Slipknot nebo Machine Gun Kelly.

Doprava se na uhlíkové stopě festivalu podílí velkou měrou. Proto jsme se rozhodli v rámci organizace celého festivalu nahradit spalovací motory v co největší míře alternativními pohony. A to rovněž s důrazem na vodík. Festival má cíl dosáhnout do roku 2030 uhlíkové neutrality, Toyota plánuje do stejného data prodávat v Evropě 100 % elektrifikovaných vozů a míří i směrem k uhlíkové neutralitě ve všech evropských výrobních závodech.

Dobíjení vozů přímo v areálu festivalu

Elektromobily Toyoty budeme nabíjet přímo na festivalu v zóně Komerční banky FutureFest 2030, která bude prezentovat možnou podobu festivalů v kontextu klimatického závazku a tranzice do roku 2030. Vodíková Mirai se bude tankovat klasicky na vodíkové čerpací stanici v Praze na Barrandově.

Elektroauta včetně Toyoty bZ4X bude nabíjet vodíkový generátor H2BASE od české společnosti DEVINN, který bude zároveň z energie vyrobené ze zeleného vodíku zásobovat významnou část festivalového areálu. Další spotřebu čisté energie pokryjí fotovoltaické články, které budou od poloviny května instalovány na ploše více než 100 m2.

H2BASE funguje jako vodíkový generátor s podpůrným nabíjením elektromobilů. Jeho maximální výkon je 230 kW, jako palivo využívá čistý vodík a funguje bez nutnosti lidské obsluhy v místě nabíjení, má vzdálené ovládání a monitoring. Samozřejmě má nulové emise CO₂ a hluk srovnatelný s klimatizací v autě. Společnost DEVINN tuto bezemisní alternativu k dieselovým agregátům doplňuje mobilní semi-autonomní nabíječkou elektromobilů H2BOT.

Tisková zpráva k této novince.