12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Na hradeckém letišti budujeme multifunkční prostor evropského významu: Park 360

04. 11. 2021

Včera jsme představili velké plány s Festivalparkem, kde pod naší taktovkou vzniká nový multifunkční areál PARK 360. Po letech působení v areálu se nám podařilo scelit nájemní smlouvy se všemi majiteli a díky tomu se vytvořily vhodné podmínky pro větší a dlouhodobější investice trvalého charakteru.

V Hradci Králové kultivujeme prostor, jehož ambicí je zařadit se k nejvýznamnějším evropským multifunkčním areálům. Co do rozlohy, rozsahu možností i flexibility pro dílčí akce nebo partnery,“ říká Michal Thomes. Jak už napovídá název Parku 360, na 40 hektarech areálu postupně vznikne flexibilní a udržitelný prostor, který kombinuje nejen kulturní či sportovní akce, ale i firemní eventy společně s cestovním ruchem, inovacemi a důrazem na obnovitelné energie, a to v celoročním provozu. Na viditelné změny a širokou škálu aktivit se můžete v areálu těšit už na jaře 2022.

Multifunkční festivalové zázemí s kapacitou 35 tis. návštěvníků nabídne prostor pro několik akcí konaných souběžně. V areálu vznikne zábavní park s edukativním charakterem pro rodiny s dětmi, zážitkové ubytování oslovující turisty na Labské cyklostezce nebo digitální nomády s karavany či stálá stylová restaurace v jednom z osmi hangárů. Současně zde mohou probíhat například divadelní představení, firemní teambuildingy, svatby, konference nebo farmářské trhy. „Kulturní události zůstanou páteří Parku 360. Otevře se ale jejich spektrum. Od menších jednodenních akcí pro nižší tisíce lidí až po střední a větší festivaly s kapacitou kolem 40 tisíc lidí. Nové zázemí areálu umožňuje sdílet promotérům vybavení a tím i náklady.“ doplňuje Michal Thomes. Zmíněný celoevropský význam Parku 360 dokládá zájem ze strany zavedených evropských festivalů a přehlídek, které se věnují inovacím, originální architektuře a světelnému designu.

A mít svatbu v areálu Rock for People? To prostě chceš!