12-14/06/25 Hradec Králové
Park 360

RfP 2017

Více slov netřeba – Paramore!

19. 04. 2017

Představujeme vám dalšího headlinera. A zároveň další divu do našeho line-upu. Charismatická Hayley Williams a její chlapci. Kapela Paramore přijede v létě na hradecké letiště s novým albem i staronovým členem, bubeníkem a spoluzakladatelem Zacem Farro. Těšíte se? My moc!

Paramore naposledy vystoupili na Rock for People před šesti lety a jejich koncert patří k těm, na které mnozí návštěvníci dodnes vzpomínají. Od té doby ušli pořádný kus cesty, získali Grammy, byli headlinery velkých festivalů jako je Reading a Leeds… Teď se vrací v plné síle i s novým materiálem a tak pro nás rozhodnutí o tom, kdo bude jedním z letošních headlinerů, bylo jasně dané. Rock for People je navíc jedním z mála festivalů, na kterých v rámci svého evropského turné kapela vystoupí.

Bratři Josh a Zac Farro se s Hayley Williams setkali v městečku Franklin nedaleko Nashvillu v americkém státě Tennessee ještě před tím, než jim bylo patnáct. Kapela s energickou a jiskrnou Hayley v čele se v počátcích svezla na emo vlně, ale rychle si vybudovala vlastní nezaměnitelný zvuk a bylo jasné, že míří výše. Cesta z garáže na festivalové scény byla rychlá a dřív než jim bylo dvacet, už měli solidní fanouškovskou základnu a dvě úspěšná alba.

Hity Misery Business a Decode baví stále a k dnešnímu dni mají videoklipy naklikáno na počítadlech YouTube stovky milionů. V roce 2008 vyrazili Paramore poprvé do Evropy a slavili famózní úspěchy. Na konci roku 2010 opustili kapelu bratři Farroové a Hayley pokračuje dále s kytaristou Taylorem Yorkem, který je v kapele od roku 2007, a zakládajícím baskytaristou Jeremym Davisem. Třetí úspěšné album, eponymní Paramore vyšlo v roce 2013 a rázem obsadilo první příčku žebříčku časopisu Billboard. O dva roky později získali Paramore i svoji první Grammy. Letos kapela potvrdila to, o čem se už chvíli  spekulovalo: k tvůrčímu tandemu energické zpěvačky Hayley Williams a kytaristy Taylora Yorka se po sedmileté pauze vrací bubeník a zakladatel kapely Zac Farro, vydávají novou desku a vyrážejí na turné, v rámci kterého zavítají i na Rock for People!


Koupit vstupenky