12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

RfP 2017

Wanna rock’n’roll?! Cage The Elephant to rozbalí na RfP!

08. 02. 2017

Rock’n’roll je žánr, který bychom moc neradi nechali chřadnout. I když tomu hudební vývoj nasvědčuje. Nevadí, my se nedáme a z tohohle ranku vám přivážíme mladou divokou partu Cage The Elephant! Jestli chlapci tuhle neděli promění svou nominaci na Grammy v kategorii Nejlepší rockové album, to ví asi jen bůh. A možná porota. Co s jistotou víme my je to, že si na ně budete moci zařádit v červenci v hradeckém Festivalparku.

Cage the Elephant srší na pódiu nezkrotnou energií a jejich koncerty jsou vždycky zážitkem. V Praze se ukázali už loni v létě, kdy to roztančili po strop zaplněný Lucerna Music Bar. Letos v létě se chystají na americké tour, ale přesto si na pár koncertů odskočí i na Starý kontinent a jednou z jejich zastávek bude i náš festival.

Tahle šestice z amerického Kentucky má na krku čtyři alba, to třetí z roku 2014 Melophobia je vystřelilo do nových sfér a kromě nominace na Grammy v kategorii alternativní album roku si vysloužilo i nehynoucí lásku fanoušků po celém světě. Na čtvrtém albu, Tell Me I’m Pretty, které vyšlo na sklonku předminulého roku a které produkoval Dan Auerbach z Black Keys, v této cestě pokračují a opět si vysloužili nominaci na Grammy, tentokrát v kategorii nejlepší rockové album.

Matt vzpomíná, na nezapomenutelný zážitek, kdy zpíval legendární Break On Through (to the Other Side) od Doors v late-night SuperJam spolu s all-star bandem v čele s doorsovským kytaristou Robby Kriegerem. „Rock’n’Roll se stal časem něčím, co takzvaně není cool, skoro jakoby byl pro mainstream něčím špinavým. V hudbě tak ale vznikla nezacelitelná mezera a my chceme vzdát naším hraním jasný hold všem, kteří tuhle hudbu s neuvěřitelnou energií, pro kterou jsou lidi ochotni zemřít, vytvořili.“ Těžko si můžeme přát lepšího spoluheadlinera pro letošní Rock for People.

 


Koupit vstupenky