15-18/6/22 Hradec Králové

„Missio“ označuje v latině misi, poslání. A to, co začalo kdysi jako vedlejší projekt písničkáře Matthewa Brue, se stalo jeho hlavní misí. V doprovodu producenta a instrumentalisty Davida Butlera se v texaském projektu Missio propojuje elektronika s rytmy hip hopu a atmosférickými i expresivními plochami.

Missio jsou na scéně od roku 2017, velký úspěch zaznamenala druhá řadová deska
The Darker the Weather // The Better the Man (2019), která jim získala nejen obrovský počet přehrání a nových fanoušků na streamovacích platformách, ale také vydání singlu Sing to me pro herní fenomén Death Stranding .

Na podzim minulého roku představili třetí studiovku Can You Feel The Sun, kterou označují za svůj nejlepší počin, plnou promyšlených textů, syrových emocí i osobních poselství.

Missio předskakovali MUSE, 30 Seconds to Mars, Yungblud a K. Flay. Duo také vystoupilo na významných festivalech jako Lollapalooza, Austin City Limits, Firefly, Hangout, Bottle Rock a Voodoo Fest.

Missio jsou velmi dobře známí fanouškům Rock for People. Předvedli jeden z nejlepších koncertů ročníku 2019, vrátit do Čech se měli v březnu loňského roku, jenže hodinu před příjezdem tourbusu do pražského Rock café byl oznámen zákaz koncertů s účastí nad 100 osob. Kapela se odebrala následně do Varšavy, kde jim opět koncert zrušili, aby nakonec přeletěli do Kyjeva a zjistili, že mají na návrat do Států 36 hodin. Dobrodružství, které podruhé prožít nechcete.

Dlouho jsme hledali cestu, jak k nám Missio opět přivézt a máme radost, že se tak stalo právě na ročníku festivalu plném naděje – Rock for People Hope.