8-11/6/23 Hradec Králové Park 360

Kapela je součástí iniciativy ETEP, založené prestižním holandským showcase festivalem Eurosonic Noorderslag, která stimuluje oběh evropského repertoáru na festivalech, v rozhlase a v médiích napříč kontinentem. Upřete na ně svou pozornost, jedná se totiž pravděpodobně o budoucí hvězdy hudební scény!

Všichni za svou pozemskou fasádou něco skrýváme. Možná je to zvláštní fetiš, nebo chamtivé nutkání, jindy temnota, kterou se neodvažujete vyslovit.
Australské duo SKYND každou slupku strhne a odhalí, co se pod ní skrývá. Elektro – industriální dvojice – zpěvačka Skynd a multiinstrumentalista a producent Father – skládá písně na základě skutečných kriminálních případů. Skynd vás zavedou do blízkosti zla a těch nejtemnějších stránek lidské duše. Pátrají po hranicích lidskosti, snaží se dostat do hlavy největších zločinců.

A publikum se na tu fascinující jízdu nevysvětlitelnými a brutálními zločiny s nadšením vydává. Skynd vyprodávají koncerty, na YouTube nasbírali přes 18 milionů zhlédnutí, na kontě mají zatím dvě EP s jednoduchým názvem Chapter I. a Chapter II.

Mezi fanoušky patří Rob Zombie, kterému předskakovali v Glasgow nebo Jonathan Rhys z Korn, který jim dokonce hostoval v tracku o vrahovi Gary Heidnik.