16-18/6/22 Hradec Králové

NOTHING BUT THIEVES

Přes 780 000 prodaných alb, 920 miliónů přehrání na streamovacích službách, 162 miliónů zhlédnutí na YouTube, vyprodané koncerty v 35 zemích. Britští rockeři Nothing But Thieves se rozhodně mají čím chlubit, média je shodně označují za jednu z nejzajímavějších současných formací. Zpěvák a kytarista Conor Mason, kytarista Joe Langridge-Brown, klávesák Dominic Craik, basák Philip Blake a bubeník and James Price vydali 23. října třetí album s názvem Moral Panic, naposlouchejte si a připravte se na kotel pod pódiem.

KB Stage 21.10 – 21.25

MISSIO

Matthew Brue a David Butler, duo z amerického Texasu, se na scéně pohybuje od roku 2015. Jsou mistry v propojování žánrů od elektra, přes drum’n’bass, rock po hip hop. Vydali tři desky, v červnu 2020 potěšili fanoušky albem Can You Feel The Sun.

KB Stage 20.30 – 20.45

CROWN THE EMPIRE

V loňském roce oslavili desáté výročí vydáním akustického alba 07102010, které obsahuje desítku skladeb napříč diskografií, navíc přidali novinku Everything Breaks. Hvězdy metalcoru z Dallasu také přiznávají, že jim práce na desce zachránila duševní zdraví v době pandemie. Koncerty nám chybí všem a my se na nářez Crown The Empire nemůžeme dočkat!

KB Stage 19.50 – 20.05

STRANGE BONES x CALVA LOUISE

Tak tohle bude pecka! Ostrovní rockové kapely Strange Bones a Calva Louise se kdysi potkali na festivalu, láska k nástrojům a pokec v backstage pak zapříčinily vznik tohoto skvělého propojení. Na Rock for People In the Game si budete moci vychutnat exkluzivní koncert obou spřátelených projektů, které spolu v prosinci vydaly singl Nine Lives.

KB Stage 19.10 – 19.25

THE DEVIL WEARS PRADA

Příznivci metalcoru jistě zbystří, The Devil Wears Prada totiž nejsou na scéně žádnými nováčky. Od roku 2005, kdy americká kapela z Ohia začala společně tvořit, vydala šestice sedm alb, zatím posledním je The Act, které připomenuli před pár měsíci klipem The Thread.

Evropa 2 Stage 20.10 – 20.25

KENNYHOOPLA

Své první hudební počiny umístil Kenneth La’Ron aka KennyHoopla, na platformu Soundcloud, brzy si ho všimly hudební blogy, mediální zájem od té doby jen stoupá. Na aktuálním albu How Will I Rest in Peace if I’m Buried by a Highway?, vydaném v květnu 2020, spojil americký rapper a písničkář síly s Travisem Barkerem z Blink-182 a výsledek rozhodně stojí za to.

Evropa 2 Stage 20.50 – 21.05

LIFE

V posledních letech odehráli množství fantastických festivalových vystoupení na britských i evropských festivalech, dobře jsou známi fanouškům Rock for People. V roce 2017 vydala kapela svůj debut Popular music, který si hned vydobyl pozornost – britské Radio 1 ho zařadilo na seznam nejlepších alb roku 2017. Na aktuální desce A Picture of Good Health se LIFE předvedli jako hudební odvážlivci, rozvíjející svůj zvuk o prvky syntezátorů, padů i čistého experimentování s basy a kytarou.

Evropa 2 Stage 19.30 – 19.45

AMELIE SIBA

Na hudební ceny Apollo i Vinyla za desku Dye My Hair (2020) je nominována písničkářka Amelie Siba, vítězka soutěže 1Band2Play hudebního magazínu Full Moon. Intimní a melancholické písně o dospívání, vztahu k sobě a ostatním doprovází jemnou elektronikou i hrou na kytaru.

YouTube Music Stage 19.30 – 19.45

REDZED

Rapper a producent RedZed přináší na českou scénu pěkně tvrdou nálož rapu, kterou kombinuje s heavymetalovými vokály. RedZed se může chlubit početnou armádou fanoušků doma i v zahraničí, na kontě má album Bohemian Psycho i několik EP. Nejčerstvější počin nese název Suicidal Hippie.

YouTube Music Stage 20.50 – 21.05

I LOVE YOU HONNEY BUNNY

Pražská indie-popová kapela vydala na konci roku 2018 úspěšné debutové album Cosmic Background Radiation. Energická hudba i vystoupení si získala posluchače doma i za hranicemi, kapela sjezdila nutný kus Evropy i Kanady.

YouTube Music Stage 20.10 – 20.25