12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Ozeleňujeme Parku 360! Díky partnerství s PlayStation vznikl v areálu park o rozloze 1 hektaru. Pyšní se jménem Playstation Park Horizon a zdobí ho přes šedesát předpěstovaných stromů a stejný počet keřů. Najdete tu například javory, buky, jeřáby, břízy, platany, dřezovce a mnohé další druhy. Společně pomáhají vytvořit mikroklima, zadržují vláhu, zabraňují půdní i větrné erozi, poskytují stín i úkryt ptákům a hmyzu. Ti, kdo letos spí v chill village, teepee nebo ve stanu s podsadou, budou mít stromy doslova na dosah ruky.

Hmyz je u nás vítán! V areálu můžete potkat malé dřevěné domečky s množstvím úkrytů dutin a roztodivných zákoutí. Jsou to naše hotely pro hmyz. Ne nebojte, nezbláznili jsme se. Hmyz nejsou jen otravní komáři nebo mouchy. Ale také třeba včely samotářky, čmeláci, slunéčka sedmitečná, užiteční brouci a další tvorečkové, bez kterých se příroda ani my neobejdeme.

Z příslušníků hmyzí říše se v průběhu posledních let pomalu, ale jistě stávají bezdomovci. Prostředí, kde by mohli přebývat a množit se, z krajiny rychle mizí. Tu a tam je lidé postříkají nějakým tím pesticidem, jinde zase se pestrá krajina promění v lány monokultur. Proto hmyzu ubývá strašidelným tempem – podle vědecké obce za posledních 30 let zmizely ¾ hmyzu. U nás je užitečný hmyz vítán a poskytujeme mu ubytování zdarma. Víme, že se nám to bohatě vrátí.

Pomáhat můžete i vy! Také letos budeme zálohovat PET lahve a plechovky. Pokud se rozhodnete nápojové obaly vyhodit do příslušného tříděného odpadu (= nevyzvednete si zálohu ve sběrném stánku), finance použijeme na další ekologická opatření a podporu biodiverzity v areálu.