12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Fulu Miziki v překladu znamená „hudba z odpadků“, což je v doslovném smyslu přesný popis tohoto vzrušujícího chaotického eko-friendly-afro futuristic-punk-assemble kolektivu umělců, který pochází přímo z budoucnosti, kde se lidé smířili s matkou Zemí i sami se sebou. Tento multidisciplinární kolektiv umělců sídlí v srdci Afriky, v konžském hlavním městě Kinshase. Jeho členové už několik let tráví spoustu času konceptualizací orchestru z předmětů nalezených v odpadcích, neustále mění nástroje a stále hledají nové zvuky.

Výroba vlastních nástrojů, kostýmů a masek na vystoupení je pro přístup k základní hudební ideologii Fulu Miziki zásadní. Jejich jedinečný zvuk podporuje panafrické poselství uměleckého osvobození, míru a přísného pohledu na ekologickou situaci Demokratické republiky Kongo i celého světa. Pro Fulu může být vše obnoveno a znovu oživeno.

Od roku 2020 vzali Fulu útokem evropský hudební festivalový okruh, hrají na mnoha hudebních akcích, festivalech a vedou workshopy s mládeží.