12-14/06/25 Hradec Králové
Park 360

Jak by za pár let mohly vypadat festivaly? Díky jakým technologiím budou fungovat? Promění se jejich design? Nabídnou jiné služby? A co program – půjde stále především o hudbu, anebo se na festivalech dostanou do popředí i další koncepty? Mnoho otázek, na které odpoví KB Future Fest! Přijďte s námi nahlédnout do pomyslné křišťálové koule – její loňskou podobu ocenila i porota European Festival Awards, když KB Future Fest poslala do finále v kategorii The Best Brand Activation!

Festivalová zóna Komerční banky (KB), generálního partnera festivalu, a partnera Mastercard nabídne nejen pohled do budoucnosti, ale také umožní si mnohé z technologií, neotřelého designu, šetrných a odpovědných služeb nejen prohlédnout, ale rovnou vyzkoušet, ochutnat nebo osahat.

Držitelé karty Mastercard od Komerční banky mohou soutěžit o nezapomenutelné festivalové zážitky a získat bonus při dobití festivalového náramku.

Tato soutěž je určena pro držitele karty Mastercard od Komerční banky.

Soutěžit hned: https://forms.office.com/e/wuZh2ztXkV

Více informací, pravidla soutěže a registrace na: www.kb.cz/rfp.

PROGRAM

Dvě stage. Dvě kurátorsky poskládané programové linky. Pod cirkusovým stanem najdete Conference Stage, která nabídne atraktivní diskuze, rozhovory a shows přes den. Večer se promění v prostor pro fresh česká i zahraniční jména, která aktuálně lomcují žebříčky hitparád. Ale také divadlo, horror show, v pátek a sobotu také prostor pro Djs parties.

Jen několik jmen pro ilustraci progresivního rázu Conference Stage: Anna Vaverková, Dmitrievna, Badfocus nebo Black Box Revelation. A do toho panely a rozhovory vedené Čestmírem Strakatým, Jindřichem Šídlem nebo Lukášem Hejlíkem.

Na Solar Stage vykročíme ze žánrových škatulek. Dojde na fúzi klezmeru s jazzem, cimbálovku, slam poetry, divadlo i chytrou kapelu pro “děti”!

Kompletní program najdete tady nebo ve festivalové mobilní aplikaci.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Progresivní startupy, nastupující technologie, funkční a odpovědný design. Kam po takových atributech sáhnout? Přeci do kreativního inkubátoru agentury CzechInvest. Ten je součástí zóny Komerční banka Future Fest – galerie směrem ke/od Stage B. Představují se v ní tři start-upy z projektu Technologická inkubace, které nabízejí příležitosti a inspiraci, jak rozvíjet vlastní nápady. Přesvědčte se u nich, že není důvod bát se zkoušet nové věci a posouvat své hranice.

Cirkulární módu představí NIL textile. Už jste slyšeli o myceliu? Tento přírodní materiál budoucnosti využívá pro své produkty Myco. Do světa zábavného programování příchozí zavede platforma Dolbite.

Těšit se můžete i na zařízení EWA, mobilní systém pro získávání vody ze vzduchu v pouštním prostředí. Jedná se o třetí generaci řešení S.A.W.E.R., vynález Univerzitního centra energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT a hvězdu EXPO 2020 v Dubaji. UCEEB ale na festival přináší prezentaci řady dalších inovací, které možná brzy potkáte i u sebe doma – například inovativní chlazení mlhou a sprinklery, zážitkovou hru vysvětlující komunitní energetiku, interaktivní představení principů požární bezpečnosti ve dřevostavbách, betonové „lego“ nebo světelný kufřík pomáhající léčbě duševních poruch.

Inteligentní nemocniční lůžko, ukázky terénní a experimentální archeologie, výhody 3D modelování při záchraně kulturního dědictví nebo vícejazyčné konzultační centrum si připravila Univerzita Hradec Králové. Na Future Fest připravuje zónu dokládající funkční propojení vědy, výzkumu, vývoje a výroby s řadou přesahů do festivalového prostředí.

Možná byste si chtěli odnést praktické dovednosti nebo suvenýr. Od toho budou upcyklační dílny s workshopy. Ve středu si v dílně Reformátu vyrobíte ze starých tisků praktický festivalový deník na fotky, recenze nebo podpisy z meet & greet sessions. Ve čtvrtek a v pátek si s Navzdory spíchnete z bannerů obal na mobil nebo peněženku, druhý den potisknete triko. V sobotu zónu provoní LUSH a vy si odnesete vlastnoručně ukoulenovou koupelovou bombu.

Tím stále ještě nekončíme! Festivalový look vám díky šetrné bio kosmetice a líčení vykouzlí v Líčírně. Pozor, zájem bývá enormní! Knihobot dává knihám druhou šanci a hledá jim nové poličky a knihovny, třeba ty u vás doma. Přijďte se začíst!

Myslíte, že jsme se vyčerpali? Ještě stále ne! Když je řeč o technologiích, nesmí chybět AI. Ta bude mít na starosti nezapomenutelné futuristické fotky do alba nebo festivalového deníku! A když na vás náhodou přijde neodkladná práce? Bude vám k dispozici klidová co-work lounge ve výfuku hangáru s notebooky k zapůjčení a posílenou wi-fi.

UDRŽITELNOST

Sdílený prostor KB Future Fest a Mastercard staví na principech udržitelnosti a odpovědnosti. K lidem, přírodě a planetě. Funkční design a unikátní genius loci tvoří “staré” materiály v novém kontextu. Posedíte si na vyřazených, ale stále funkčních paletách. Fairtrade kávu nebo drink si koupíte v kavárně a baru situovaných do bývalých přepravních kontejnerů. Zónu budou zdobit girlandy z odřezků zbytkových látek. Zkrátka efektivní využití druhotného materiálu.

Obě pódia budou poháněná technologiemi, které na festivalech nejsou standardem. Energii Conference Stage bude opět dodávat vodíkový generátor H2BASE ze stáje vývojářské firmy DEVINN. Solar Stage, jak název napovídá, bude energii čerpat ze solárních panelů, jež dodává EcoFlow. Obě technologie budou k vidění přímo v zóně KB Future Fest.

SLUŽBY & OSVĚTA

Ve společné zóně Komerční banky a Mastercard budou k dispozici dobíjecí stanice na mobilní telefony. Dobít zde bude možné i platební čipy u NFCtron. Stejně jako energii díky rozličným posezením a relax zákoutím.

Také letos nebudou chybět neziskové organizace: konkrétně ADRA, humanitární a rozvojová organizace, která pomáhá lidem v nouzi v Česku i v zahraničí, a Dobrá rodina, nezisková organizace, která podporuje pěstouny a pěstounky, pomáhá adoptivním rodinám a vzdělává veřejnost. A pokud nechcete přijít o peníze na účtu, doporučujeme zamířit ke stánku České bankovní asociace – jejich projekt #nePINdej může zachránit i vaše finance.