12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Rock for People byl jedním z prvních festivalů v ČR, kde se objevily zálohované kelímky. Proč? Protože nejlepší odpad je ten, který vůbec nevznikne. Takže ať už pamatujete kelímky s panáčky, Karlem Gottem nebo jste si nějaký nechali třeba vloni, systém zůstane stejný i letos.

Za první Nicknack kelímek o objemu 0,5 l, 0,3 l, 0,2 l nebo na teplý nápoj (tzv. Hot Cup) zaplatíte vratnou zálohu 50 Kč. Když si půjdete pro další pivo, limo, dáte si míchaný drink nebo kávu a kelímek vrátíte, dostanete nový o stejném objemu. Ale zálohu už znovu neplatíte. Točit kelímky o stejném objemu takhle můžete po celou dobu festivalu. Na jeho konci můžete kelímek buď vrátit ve speciálním stanu pro vracení kelímků a záloha 50 Kč bude vaše, nebo si ho odnést jako suvenýr domů. Vrátit lze pouze kelímky, které budete mít načtené na cashless čipu.

Co ještě zálohujeme?

Víte, že materiály jako PET a hliník jsou ideální pro zpětný odběr a opětovné využití? Proto nečekáme na legislativní povinnost a provozujeme vlastní zálohový systém na PET lahve a nápojové plechovky. Když si pití v některém z těchto obalů ve festivalovém areálu koupíte, přičte se vám automaticky k ceně záloha ve výši 5 Kč. Když přijdete nápojový obal vrátit do speciálního pointu, zálohu vám vrátíme. Vrátit lze najednou maximálně 5 ks a musíte mít zálohy načtené na cashless čipu.

Pozor, jakmile PET lahev nebo plechovku vynesete ven z festivalového areálu, zpátky vás s ní do areálu už nepustíme a nebude možné čerpat zálohu zpět.

V areálu najdete na řadě míst koše na tříděný odpad. Takže PET lahve a plechovky je možné vytřídit. Propadlá záloha se u nás bude mít dobře – tyto finance použijeme na ozelenění a eko opatření v areálu.

Jasně, veškerý odpad hned nesnížíme na nulu. Tak by vás mohlo zajímat, jak se můžete zapojit nebo jak s odpady následně nakládáme. Podrobnosti, jaké druhy odpadu třídíme, najdete v sekci Odpady.

Co děláme my: