12-14/06/25 Hradec Králové
Park 360

Broumov se nebojí velkých věcí!

15. 06. 2022

Sorry, this entry is only available in Czech.

Broumov se nebojí velkých věcí – a má naši podporu!

Nebojíme se velkých věcí. Přesně to má společné Broumov 2028 a Rock for People. Malé město u polských hranic ukazuje, že nikdo není tak malý, aby na něm nezáleželo. Že se nemusíme bát zpomalit, ale taky využívat prostor pro experimentování a hledání nových cest – těch pomyslných i opravdových.
Proto Broumov už 2 roky bojuje za titul Evropského hlavního města kultury.
Příležitost pro celý Královéhradecký kraj! Společně chceme tvořit a podporovat kulturu, která souzní s přírodou. Ať už v prostředí unikátní broumovské krajiny, nebo v hradeckém Park 360.
Titul Evropské hlavní město kultury (EHMK) získávají každoročně 2 evropská města. V roce 2028 to bude jedno město ve Francii a jedno u nás v České Republice. Může se jím stát Brno, České Budějovice, Liberec… a nebo Broumov! Přesně tak, jedno z nejmenších měst v historii EHMK, na periferii u polských hranic. Ale taky odvážné město, které se rozhodlo nebát se mluvit o svých problémech a skrze kulturu rozvíjet nevyužitý potenciál, který může inspirovat celou Evropu.

Pod tyto smělé vize se s klidným srdcem můžeme podepsat i my v Rock for People. Společně chceme objevovat kulturu, která je udržitelná, ohleduplná ke svému okolí, ale taky otevřená všem bez rozdílu. Chceme ukázat, že právě taková kultura má obrovský dopad na dané místo a komunity, které jsou s ním provázané. Kandidatura na EHMK dává možnost spolupracovat, společně tvořit i čerpat inspiraci a zkušenosti od dalších evropských měst i organizací.

Podpoříte Broumov s námi? Můžete třeba hned dnes, ve středu 15. června odpoledne, kdy do festivalového areálu dorazí broumovská delegace a bude vás chtít pro jejich kandidaturu nadchnout.