12-14/06/25 Hradec Králové
Park 360

I letos budeme zodpovědně třídit s Čistým festivalem

29. 03. 2016

Sorry, this entry is only available in Czech.

Již několikrát si festival Rock for People vysloužil certifikaci Čistý festival a dlouhodobě se do tohoto projektu zapojuje. A nejinak tomu bude i letos!

V areálu budou k dispozici barevné koše na tříděný odpad. Žluté na plasty, modré na papír a bílé na hliník. Všechny odpady z barevných košů úklidová četa sváží do speciálních velkých kontejnerů, které putují přímo k druhotnému zpracování – recyklaci. Recyklační hlídka bude pročesávat areál a každého, kdo bude přistižen při činu, jak třídí odpad, odmění recyklovaným vratným kelímkem ze speciální limitované edice.

Navíc budete moci třídit odpady ve speciálním stánku Čistý festival za odměny. Stačí přinést pět, deset nebo patnáct plastů / papírů přímo na stánek Čistý festival. Tam je lze vyměnit za stírací los. Celkem můžete vyhrát devět různých odměn. Ani letos nechybí speciální odměna pro žíznivé fanoušky. Dvacet tříděných kusů plastů, například PET lahví, bude odměněno speciálním žetonem na jedno pivo zdarma!

Pro třídící fanoušky bude na RfP díky podpoře Samosebou.cz připravena unikátní scéna REC.stage. Každý, kdo přijde do stánku Čistý festival třídit odpady, může návštěvníkům předvést své vystoupení na nástrojové aparatuře. Navíc k dispozici budou přímo na scéně kamery, na které technici vystoupení zaznamenají a přehrají na disk. Ten si můžete následně odnést jako suvenýr a nasdílet záznam ze své show.

VÝZVA: Chceš vystoupit na unikátní scéně projektu Čistý festival? REC.stage se objeví na osmi českých festivalech a ty máš možnost být u toho. Dramaturgie není nijak limitována, proto se interpreti nemusí hlásit jen s hudebními vystoupeními. Každá show ale musí mít přívlastek „recyklovaná“. Hlásit se můžete na stránkách www.cistyfestival.cz do 31. března 2016.  Tři interpreti s nejvyšším počtem hlasů získají smluvní kontrakt s honorářem ve výši 40 000 korun. Ten garantuje celkem pět vystoupení ve večerním prime-time na REC.stage na prestižních českých letních festivalech zařazených v projektu Čistý festival.


Koupit vstupenky