12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Experiences

Medicína hrou na Rock for People

23. 06. 2016

Sorry, this entry is only available in Czech.

Poslouchali jste někdy, jakými „beaty” hraje vaše srdce? Umíte si představit, co se děje v mozku, když si dáte jointa? Zkoušeli jste si někdy sami vyšetřovat prsa nebo varlata? Dokázali byste pomoci kamarádovi v bezvědomí?

Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli ne, pak se zastavte ve stanu plném rockově a vědomostmi nabitých mediků a mediček. Studenti z pražské 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy k nám přivezou interaktivní workshopy a modely, na nichž návštěvníkům odlehčenou formou představí různá medicínská témata. Zájemci si budou moci například vyzkoušet obratnost svých rukou na modelech prsou nebo varlat a naučit se, jak pomocí samovyšetření včas odhalovat počáteční fáze rakoviny.

Nebude chybět ani klasická Andula, na které si ověříte své znalosti o první pomoci, včetně masáže srdce či výbojů pomocí automatického externího defibrilátoru. Díky zábavnému softwaru s animovanými myškami taky uvidš, co se děje v mozku člověka, když si dá třeba jointa. Kuřáci pak budou moci zjistit, jak jsou na tom se svým dechem. Pro festivalově vysílené bude připraven odpočinkový koutek – těšíme se na Vaše kreace 🙂

„Již dvakrát jsme se na Rock for People přesvědčili, že uvolněná atmosféra festivalu je skvělou příležitostí, jak lidem nenuceně připomenout třeba zásady první pomoci a upozornit je na některá aktuální témata týkající se zdraví. A navíc máme strašně rádi rock!“ říká děkan 1. LF UK Aleksi Šedo.


Buy Tickets