12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Experiences

Program pro nedočkavce letos trochu jinak

21. 06. 2016

Sorry, this entry is only available in Czech.

Množí se nám dotazy, zda bude letos večírek pro nedočkavé. A my říkáme ne! Tedy alespoň ne tak, jak tomu bylo v minulých letech. Ale nebojte, nevyženeme vás, ba naopak. Od 2. 7. od 15h se budete moci ubytovat, pojede kyvadlovka, bude fungovat páskování i úschovna. My program v areálu zajišťovat nebudeme, ale na Velkém náměstí v Hradci Králové se budou konat velkolepé oslavy výročí 150 let bitvy u Hradce Králové.

Pokud se tedy chcete přiučit i něco málo z historie, rozšířit si hudební obzory a užít si Hradec trochu jinak, nenechte si slavnosti ujít. Těšit se můžete na bitevní ukázky, tematická hudební vystoupení, videomaping, ohňostroj, pochodňový průvod a další. Na různých místech ve městě budou také probíhat výstavy připomínající tuto událost.

Bitva u Hradce Králové se odehrála 3. července 1866 mezi pruskou armádou v čele s králem Vilémem I., která zde drtivě porazila rakousko-saskou armádu. Tato bitva byla rozhodujícím faktorem během prusko-rakouské války, v širších souvislostech pak v jejím důsledku přišlo Rakousko o své dosavadní postavení v Německu i severní Itálii. Počtem nasazených vojáků je toto střetnutí největší bitvou svedenou na území dnešních Čech.

Kyvadlovka pojede od 15h do 23h, takže se v klidu dostanete do města a zpět.
Páskování, úschovna a pokladna budou v provozu od 15h do půlnoci.
Všechny kempy budou otevřeny. Pokud máš koupenou vstupenku na festival a kemp, bude tě ubytování o den dříve stát 50 Kč a parking 70 Kč.


Buy Tickets