12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

RfP XMAS CONCERT: Aiko + Deaf Heart + Evelynne

10. 11. 2021

Sorry, this entry is only available in Czech.

Vánoční večírek Rock for People rodiny je tu!

Víc než koncert, o trošku míň než festival. Co-headline show Aiko, Deaf Heart a Evelynne, které z našich akcí určitě dobře znáte. Deaf Heart a Evelynne zahráli jako zástupci tuzemské scény na letošním Rock for People Hope, Aiko je vycházející naděje tak trochu vesmírného popu, kterou jsme si “vypůjčili” z lineupu showcase festivalu Nouvelle Prague.

Zajímá vás, kdo jsme? Kromě tří koncertů se můžete neformálně potkat s celým týmem Rock for People, popovídat si, zeptat se na cokoli, nebo si s náma dát drink. A zapít další koncertní/kulturní sezónu, kterou jsme si společně udělali nejhezčí možnou – bez vás by to prostě nešlo.

Zasněné tóny, neony, energické vystoupení a ojedinělá atmosféra. To je zpěvačka Aiko. Narozená v Moskvě, vyrůstající v Čechách a v současné době působící v Londýně, Aiko je zajímavou směsí kultur a vlivů a zkušenou performerkou. Ve své tvorbě často zkoumá témata jako samota, domov a pochopení sebe. Vystupovala na prestižních zahraničních festivalech – Sziget, Waves Vienna, nebo supportovala umělcům jako Tamino, Black Honey či Lauren Ruth Ward. Díky úspěšným singlům “Power” a “Daughter of the Sun” se stala první tváří za CZ/SK v projektu Equal a při té příležitosti se objevila na Times Square Billboardu.

Rocková kapela Deaf Heart dokazuje, že kytarová hudba může být stále ještě vzrušující. Rozhodli se oprášit to nejlepší z rock’n’rollu a podávat ho s moderním přístupem, pořádnou dávkou cynismu a živelnou koncertní show. V čele kapely stojí Thomas Lichtag, který se po rozpadu Airfare vrátil zpět na scénu. Deaf Heart vzbuzují pozornost už od samého začátku. Za debutové album Soft Heart Attack, které vyšlo na konci roku 2020, byla kapela nominována jako Objev v hudebních cenách Anděl, anketě Žebřík a získala 2. místo v hudebních cenách Evropy 2. Soft Heart Attack je autentický mix starého dobrého rock’n’rollu a punk-rocku, 80s synťáků a krádeží z popu až po rap. V současné době kapela pracuje na svém druhém albu, které vyjde na jaře roku 2022.

Pražská kapela Evelynne se po šestileté pauze vrátila na scénu. Zaujali roku 2012 debutem Anonymity, během dvou let vystoupili na předních českých festivalech, odehráli sólové a support koncerty doma a v zahraničí, vydali i druhou desku Identity pod producentskou taktovkou Borise Carloffa. Nyní po mnohaleté pauze a zahraničních zkušenostech skupina Evelynne nabrala nový směr, klade důraz na kytary kořeněné sedmdesátkovým a osmdesátkovým synth popem a indie rockem. Kapela zpracovala aktuálně desítku nových tracků, ke spolupráci přizvala producenta Lukáše Chromka (Airfare, Ewa Farna), hned tři singly s videoklipy vypustila už letos. Že je na co se těšit stvrzují letošní novinky Purple Haze a The Runner.

Talent se 15. prosince v Rock Café prostě bude dát krájet!

Vstupenky na RfP XMAS večírek najdete na GoOut.net – pozor, kapacita Rock Café není nafukovací.