12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Swingový večírek s Mydy Rabycad

28. 04. 2016

Sorry, this entry is only available in Czech.

Milovníci swingu a jeho podob, zbystřete. V neděli 3.7. vypukne na festivalu velký swingový večírek, na jehož koncepci se podíleli Mydy Rabycad. Společně s organizátory RfP pozvali hned několik kapel a DJe, kteří vám zahrají do noty!

Mydy Rabycad slaví úspěchy: letos si zahrají na legendárním festivalu Glastobury. Ještě předtím zamíří do Korey. A v červenci zazáří u nás na RfP, kdy budou headlinery swingového večírku. Můžete se těšit i na hity ze zatím posledního alba, které vydali v loňském roce,  s názvem Glamtronic. Naladit se můžete třeba peckou Drowning z prvního alba Let Your Body Move.

Hudbu z období předválečné i válečné české swingové scény představí mladý energický Orchestr Ježkovy stopy. Tedy 30. léta toho nejlepšího jako na talíři. Předkrm v podobě písně Bloudění v rytmu ochutnejte zde. Orchestr vznikl v roce 2013 na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Jejich snahou je podat co nejautentičtější obraz doby, a to nejen po hudební, ale také vizuální stránce.

Partička z Rakouska, Eugene the Cat, se v minulém roce blýskla v roli předskokanů o něco slavnějších krajanů Parov Stelar. Jejich energické fúze jazzu, swingu a glitch hopu rozvlní i úplné dřevo. Na RfP přivezou horkou novinku vydanou zkraje dubna – EP Seoul Caravan.

Se svým pojetím elektroswingu v rámci večírku vyrukuje i francouzsko-americké duo, Ginkgoa. Pohrávají si s francouzskými písněmi v americkém stylu a s těm americkým dodávají francouzský šarm a šmrnc. Transatlantická spolupráce se propsala například i do názvu písně De New York à Paris.

Česká legenda, věrozvěst a pionýr elektroswingu DJ Mackie Messer je zároveň rezidentem Rádia 1. Procestoval evropské metropole a pravidelně organizuje taneční plavbu s názvem Swing na lodi Tajemství. A letos zakotví i na RfP.

V průběhu neděle vystoupí:
Mydy Rabycad /CZE/
Eugene the Cat /AUT/
Orchestr Ježkovy stopy /CZE/
Ginkgoa /FRA/
DJ Mackie Messer /CZE/


Koupit vstupenky