12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Z daleké Austrálie přivážíme Northlane

07. 03. 2017

Sorry, this entry is only available in Czech.

Až od protinožců vám na Rock for People přivážíme milovníky hardcore – Northlane. Tahle parta se dala dohromady v australském Sydney v roce 2009, pomohl jim v tom internet a společný koníček. Kytarista Jon Deiley a basák Alex Milovic si začali vyměňovat po síti hudební nápady, a jednoho dne, když bylo pokupě dost songů, začali hledat další spoluhráče. Kapela si poté dala jméno podle písničky North Lane svých vzorů, britských Architects.

Jako lidé se stále měníme a vyvíjíme, odráží se to jak v muzice, tak v textech. Album Discoveries bylo o pozorování světa okolo a hledání místa v něm. Album Singularity hledalo způsob, jak naložit s možnostmi jednotlivce a Node je o tom, jak s tímto potenciálem naložit,” shrnuje srozumitelně historii a směřování Northlane kytarista a textař Josh Smith a dodává: „Na světě je fůra věcí, ze kterých jsem smutný a se kterými nesouhlasím a cítím se slabý na to, abych je změnil. Ale je třeba se nebát a začít. Energie a síla ke změně je v rukách každého z nás.”

Kapela, o níž se říká, že na pódiu disponuje mimořádnou vzájemnou intuicí, již projela celý svět. Zažila vymrzlý tourbus na americkém středozápadě, deštivý britský Manchester i rozžhavené silnice rodné Austrálie. Svojí energickou muzikou i autentickým osobním poselstvím v létě jistě osloví i návštěvníky letošního Rock for People.


Koupit vstupenky